לאתר אירוח כפרי מנרה והזמנות
לחץ כאן 

Manara
Bed&Breakfast
 

 טלפון למשרדי אירוח כפרי
04-6908198

 

התחברות לחברים

דף הבית >> קהילה >> על מנרה וחבריה
 

 

קיבוץ מנרה היום.

מנרה היום הוא קיבוץ קטן המונה כ-80 חברים, מנרה מתקיימת בעיקר מחקלאות שהיא חקלאות  מתקדמת אשר אינה צורכת מספר רב של עובדים, בקיבוץ יש מפעל קטן ללוחות חשמל, רוב חברי מנרה עובדים מחוץ לקיבוץ במפעלים באזור ובבתי הספר ועוד..

מנרה התברכהבאמנים אשר יצרו ויוצרים איש בתחומו. הפסל/צייר אברם רפאל ז"ל יצר פסלים מפסולת של ברזל וגם צייר, (לחץ כאן לתמונות של הפסלים של אברהם ז"ל ). נעמי קרר מציירת את נופי הקיבוץ והסביבנ ומציגה תמונותיה בגלריות ובמועדון של הקיבוץ. ( לחץ כאן לאלבום תמונות של הציורים ) . אמן תושב אשר הגיע למנרה במסגרת בית ראשון במולדת סרגי מוסקולוב המצייר מנופי המקום והארץ, טיפוסים ודומם, אלבום מרשים ציצירותיו נצא בספריה של הקיבוץ.

קיבוץ מנרה הוא משק המתנהל על פי מודל רשת ביטחון החברים חייםממשכורתם.
חדר האוכל לא פעיל יותר, מוסדות החינוך הם במסגרת אזורית: בית הספר "עלי גבעה" א-ו נמצא בכפר גלעדי,  חטיבת ביניים ותיכון בית הספר "הר-וגיא" נימצא בקיבוץ דפנה. ילדי גן ופעוטון צורפו למערכת החינוך של קיבוץ משגב עם הסעות מסודרות. מערכת החינוך הבלתי פורמאלי פעילה בכל ימות השנה בשתי מסגרות, מסגרת אחת של ילדי א-ו ע"י מדריך באמצע השבוע, בחגים וחופשים, ומסגרת שנייה לנערי ז-י"ב מופעלת ע"י מדריך ונפגשת במועדון נעורים.

הקיבוץ התחיל בתהליך קליטה של חברים חדשים במסגרת הקיבוץ המתחדש, בסיום תהליך הבנייה של ההרחבה הקהילתית אשר תהיה צמודה לקיבוץ. אנו רואים חשיבות מרובה באיכלוס הישוב ובשיתוף פעולה במסגרת קהילתית עם המתיישבים שיגיעו לחיות עימנו.

עם סיום התהליכים לבנייה בהרחבה ותחילת השיווק אנו נפרסם באתר זה את כל הפרטים לגבי המגרשים ואפשרויות לבנייה במנרה.

לייבסיטי - בניית אתרים